Ludzas draudzeVarakļānu Sv. Krusta draudzeViļānu draudze
IEVADS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
Mums ir jauna nodaļa: Kapusvētki. Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
JAUNUMIPar draudziKAIMIŅU DRAUDZESKapusvētki un svecīšu vakariSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasZIEDOJUMI 
Atpakaļ uz draudžu sarakstuLudzas evaņģēliski luteriskā draudze

Jaunumi Ludzas luterāņu baznīcas atjaunošanas darbos [VIDEO]

    


VIDEO

   

‌   
‌    2010. gada jūlijā no Jūrmalas tika atvests Dubultu ev. lut. draudzes dāvinātais altāris. Tā ir īpaša dāvana padomju gados izpostītajam dievnamam.  2/3 augstumā tas tika uzstādīts ar Ludzas sadraudzības pašvaldības Vācijā Bād Bodentaihā  (Bad Bodeteich) viesu un draugu, kas labprāt apmeklējot Ludzu darbojas Ludzas luterāņu baznīcas atjaunošanā. Pilnā augstumā altāri varēja uzstādīt tikai veicot zināmus altāra remontdarbus un nostiprinot to attiecībā pret altāra sienu. Šie darbi ir paveikti šogad. Papildus pašu spēkiem tika izgatavota altāra sētiņas pamatne. Sētiņas spraišļojums un marga tapa 2012. oktobrī Ludzas amatnieku, draudzes un vācu draugu kopdarba rezultātā. Līdz ar to altāris ir ieguvis formas ziņā noslēgtību, kādu mēs pazīstam tradicionāli luterāņu baznīcās Latvijā. 2006. gadā baznīcas iekšienas tika attīrītas no eļļas krāsas slāņiem, kas tās bija klājušas sporta zāles laikā. Sekojot SIA "AIG" veiktās arhitektoniskās inventarizācijas ieteikumiem, Baznīcā ir uzstādīta kamīnkrāsns, kas mazliet uzlabos dievnama apmeklētāju komfortu, reizē arī būs baznīcas mikro klimatam pietiekami saudzīgs apkures veids.2012. gada novembrī ir veikta baznīcas altāra sienas krāsošana, ar pašu izgatavotu kaļķu krāsu. 2012. - 2013. gados gandrīz pilnībā ir atjaunots sienu apmetums bojājumu vietās izmantojot dzēsto baltkalķu javu, atbilstoši seno būvju prasībām bez cementa piedevām. Apmetuma darbi atliek balkona daļā un ieejas portāla arkā. Drīzumā būtu iespējama baznīcas iekšsienu krāsošana.  

« atgriezties

Dienišķā maize

Kungs atalgos tavu darbu, pilna būs tava alga no Kunga, kas Israēla Dievs, pie kura tu esi nākusi tverties zem Viņa spārniem. Rut 2:12

Viņš atnākdams ir pasludinājis mieru – gan jums, kas bijāt tālu, gan viņiem, kas bija tuvu. Ef 2:17

Rut 3:1–18 1Tim 4:1–16 Lk 13:31–35

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»