LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

21. februāris

Kristus nodots  nāve mūsu pārkāpumu deļ un uzmodināts, lai mēs tiktu taisnoti. (Rom. 4:25)

Šiem un līdzīgiem vārdiem tev jāuzticas ar pilnīgu paļāvību - vēl jo vairāk tad, kad tevi moka sirdsap­ziņa. Ja tu to nedarīsi, bet veltīgi pūlēsies nomierināt sirdsapziņu ar savu nožēlu un gandarīšanu, tu nekad neatradīsi mieru un visbeidzot zaudēsi visas cerības. Jo mūsu grēki, ja tie paliek uz mūsu sirdsapziņas un mēs tos savās sirdīs paturam un uzlūkojam - ir mums daudz par smagiem un paliek uz mūžīgiem laikiem. Bet, kad redzam, ka tie uzlikti Kristum, ka Kristus ar Savu augšāmcelšanos tos uzvar, tad - ja mēs tam droši ticam - šie grēki patiesi ir nonāvēti un iznīcināti, jo pie Kristus tie nevar palikt; tie ir zuduši caur Viņa augšāmcelšanos: nu Viņam vairs nav ne brūču, ne sāpju, ne zīmes no grēka.

Kungs Dievs veidoja no zemes visādus lauka zvērus un visādus debesu putnus un deva tos cilvēkam. Kā cilvēks nosauca dzīvās būtnes, tāds bija to vārds.
(1Moz 2:19.20)

Pavērojiet putnus debesīs – ne tie sēj, ne pļauj, ne savāc ražu šķūņos; jūsu debesu Tēvs tos baro. Vai jūs neesat daudz vairāk vērti kā viņi?

(Mt 6:26)

Sak 23:19–21, 29–24:2; 2Tim 4:9–22; Jņ 13:31–38